Home / Tournaments / Top 8 Tournaments / 2017 TOP 8 Zone 1 District 1 and 2 Final Results

2017 TOP 8 Zone 1 District 1 and 2 Final Results

Team Results
Place Team TOTAL
1 Mid Indiana Anglers 74.99
2 Indiana Bassmasters 66.80
3 Grant Co. Bass Anglers 62.87
4 St Joe Valley Bassmasters 62.28
5 Potato Creek Bass Club 60.17
6 Peru Bassmasters 58.84
7 Ye Olde Tackle Box 46.44
8 Indiana Bass Club 26.36
9 Team Bass of Marion 22.58
DNF Sugar Creek Bass Club 0
DNF Kokomo Bass Anglers 0

 

Individual Results
Place Angler Club TOTAL State Finals Qualifers NSF Qualifiers
1 Jerry Arnett Peru Bassmasters 17.85 Boater D1 Boater
2 Brian Hensley Mid Indiana Anglers 16.20 Boater D1 Boater
3 Dave Gee Potato Creek Bass Club 14.90 Boater D2 Boater
4 Kris Shipley Ye Olde Tackle Box 14.57 Boater D2 Boater
5 Phil Reel Mid Indiana Anglers 14.42 Boater D1 Boater
6 Chris Howe Potato Creek Bass Club 14.13 Boater FR Boater
7 Joe Hammond Grant Co. Bass Anglers 13.94 Boater FR Boater
8 Travis Harris Ye Olde Tackle Box 13.57 Boater FR Boater
9 Danny Abrams Grant Co. Bass Anglers 12.56 Boater FR Boater
10 Bryce Amberg St Joe Valley Bassmasters 11.96 Boater D2 Boater
11 Bob Roy Indiana Bassmasters 11.93 Boater D1 Boater
12 Jeremy Chase St Joe Valley Bassmasters 11.69 Co-Angler FR Boater
12 Greg Sullivan Mid Indiana Anglers 11.07 Co-Angler D2 Boater
14 Jerry Palmer Indiana Bassmasters 10.66 Co-Angler D1 CO
15 Jeryl Cates Grant Co. Bass Anglers 10.55 Co-Angler D2 CO
16 Mike Foor Indiana Bassmasters 9.86 Co-Angler D1 CO
17 Mickey Ross Peru Bassmasters 9.86 Co-Angler D1 CO
18 Craig Reed Mid Indiana Anglers 9.72 Co-Angler FR CO
19 Chris York Potato Creek Bass Club 9.66 Co-Angler D2 Boater
20 Ralph Ross Peru Bassmasters 9.15 Co-Angler FR CO
21 Neil Johnson Indiana Bassmasters 9.01 Co-Angler D1 Boater
22 Joshua Stepp Indiana Bass Club 8.71 Co-Angler D2 CO
23 Steve Neate Indiana Bassmasters 8.49 FR CO
24 Tyler Lloyd Grant Co. Bass Anglers 8.41 D1 CO
25 Shawn Kertai Potato Creek Bass Club 8.37 FR CO
26 Fred Zimmerman St Joe Valley Bassmasters 8.07 D1 CO
27 George Crooks Indiana Bassmasters 7.63 D2 CO
28 Marvin Parton Mid Indiana Anglers 7.55 FR CO
29 DeWayne Wilda St Joe Valley Bassmasters 7.54
30 Gary Duckett Team Bass of Marion 7.43 D2 CO
31 Dan Milligan Ye Olde Tackle Box 7.37
32 Carl Pieper Grant Co. Bass Anglers 7.31 D2 CO
33 Brad Hostetler Jr. Grant Co. Bass Anglers 7.25
34 Randy Forszt St Joe Valley Bassmasters 7.03
35 Renee Hensley Mid Indiana Anglers 7.00
36 Doug Bradley Peru Bassmasters 6.43
37 Glen Hall Peru Bassmasters 6.23
38 Jeff Gierlowski Potato Creek Bass Club 6.23
39 Andrew Hankins St Joe Valley Bassmasters 6.05
40 Randy Puckett Indiana Bassmasters 5.79
41 Craig Stanley St Joe Valley Bassmasters 5.78
42 Henry Cavasas Mid Indiana Anglers 5.69
43 Jeff Kaczur Indiana Bass Club 5.59
44 Bobby Davis Ye Olde Tackle Box 5.47
45 Newton Vetor Team Bass of Marion 4.47
46 Kevin Kwieran St Joe Valley Bassmasters 4.16
47 Tim Wildrick Peru Bassmasters 4.07
48 Troy Thornburg Ye Olde Tackle Box 3.69
49 Bill Tudor Peru Bassmasters 3.68
50 Mike Goins Potato Creek Bass Club 3.52
51 Matthew Ramey Team Bass of Marion 3.45
52 Kenyon Inks Indiana Bassmasters 3.43
53 Don Howe Potato Creek Bass Club 3.36
54 Matt Jones Mid Indiana Anglers 3.34
55 Ricky Thompson Indiana Bass Club 3.11
56 Jill Vanlandingham Team Bass of Marion 2.87
57 Damon Woodard Grant Co. Bass Anglers 2.85
58 Mike Eck Indiana Bass Club 2.64
59 Cameron Yeakle Team Bass of Marion 2.31
60 Chuck Nettleton Team Bass of Marion 2.05
61 Jim Michael Indiana Bass Club 1.89
62 Dennis Ackels Ye Olde Tackle Box 1.77
63 Alan Long Indiana Bass Club 1.63
64 Kent Ross Peru Bassmasters 1.57
65 Jimmy Gore Indiana Bass Club 1.40
66 Jason Wulf Indiana Bass Club 1.39
Brad Hostetler Sr. Grant Co. Bass Anglers 0.00
Christine Howe Potato Creek Bass Club 0.00
Mack Stewart Ye Olde Tackle Box 0.00
Mike Winkelman Ye Olde Tackle Box 0.00