Home / Tournaments / Top 8 Tournaments / 2020 Zone 1 Top 8 Results

2020 Zone 1 Top 8 Results

PLACE NAME CLUB DAY 1 DAY 2 TOTAL
1 Travis Edgar Ye Olde Tacklebox Team 10.13 9.68 19.81
2 Rich Miller Indiana Bass Club 11.23 8.57 19.80
3 Jonathan Fabiazak Potato Creek Bass Club 2 9.42 6.95 16.37
4 Kevin Leigh Northern Bass Anglers 7.15 8.65 15.80
5 Joel Conrad Angola Hawg Hunters 2 7.43 7.65 15.08
6 Jason Patterson Cedar Creek Bass Club 9.34 5.74 15.08
7 Troy Thornburg Ye Olde Tacklebox Team 7.56 7.37 14.93
8 Chad Whitehead Northern Bass Anglers 5.70 7.33 13.03
9 Darin Bongiovanni Potato Creek Bass Club 2 7.54 5.17 12.71
10 Kevin Days Angola Hawg Hunters 1 7.69 4.83 12.52
11 Mike Foor Indiana Bass Masters 11.07 1.28 12.35
12 Kris Shipley Ye Olde Tacklebox Team 6.82 5.16 11.98
13 Bud Tonkel Angola Hawg Hunters 1 3.78 7.52 11.30
14 Shawn Kertai Potato Creek Bass Club 1 3.38 7.83 11.21
15 Fred Zimmerman St Joe Valley Bass Masters 5.78 5.42 11.20
16 Dale Rader Michiana Bass Anglers 11.05 0.00 11.05
15 Phil Reel Michiana Bass Anglers 3.84 7.19 11.03
18 Jerry Palmer Indiana Bass Masters 4.21 6.67 10.88
19 Renee Hensley Michiana Bass Anglers 5.88 4.66 10.54
10 Ed Humes Michiana Bass Anglers 3.14 7.37 10.51
21 Diana Bauer Michiana Bass Anglers 1.83 8.67 10.50
22 Andy Fabiazak Potato Creek Bass Club 2 3.30 7.16 10.46
23 Tony Koser Northern Bass Anglers 5.98 4.52 10.50
24 Thomas (TJ) Friddle Northern Bass Anglers 7.85 2.55 10.40
25 Neil Johnson Indiana Bass Masters 7.72 2.43 10.15
26 Koley Gee Potato Creek Bass Club  1 0.00 9.95 9.95
27 Tom  Stark Angola Hawg Hunters 1 6.39 3.23 9.62
28 Brian Hensley Michiana Bass Anglers 6.66 2.77 9.43
29 Chris Howe Potato Creek Bass Club 1 4.95 4.47 9.42
30 Mack Stewart Ye Olde Tacklebox Team 7.84 1.51 9.35
31 Dave Gee Potato Creek Bass Club 1 1.21 7.67 8.88
32 Connor  Tonkel Angola Hawg Hunters 1 4.74 4.13 8.87
33 Joseph Regulinski St Joe Valley Bass Masters 5.59 3.03 8.62
33 David Meyers Indiana Bass Masters 1.25 7.18 8.43
34 Brian Hicks Wawasee Hawg Hunters 8.65 0.00 8.65
35 Jason Wulf Indiana Bass Club 3.38 5.03 8.41
36 Ralph Ross Peru Bass Masters 3.12 5.17 8.29
37 Jake  Marten Angola Hawg Hunters 2 4.21 4.06 8.27
38 Garrett Meadows Indiana Bass Masters 5.90 2.34 8.24
39 Mark Hamman Angola Hawg Hunters 1 5.11 2.56 7.67
40 Slay Skylar Indiana Bass Club 1.47 6.09 7.56
41 Chase Jacobs Ye Olde Tacklebox Team 6.22 1.04 7.26
42 Mike Herendeen Angola Hawg Hunters 2 5.48 1.76 7.24
43 James Phelps Potato Creek Bass Club1 6.66 0.00 6.66
44 Mike Pearson Wawasee Hawg Hunters 5.22 1.42 6.64
44 George Crooks Indiana Bass Masters 3.66 2.69 6.35
45 Nick Seske Potato Creek Bass Club 2 6.68 0.00 6.68
46 Jeff Blose Angola Hawg Hunters 1 4.87 1.33 6.20
47 Doug Bradley Peru Bass Masters 3.23 2.93 6.16
48 DeWayne Wilda St Joe Valley Bass Masters 4.95 1.19 6.14
49 Bill Brown Northern Bass Anglers 4.68 1.39 6.07
50 Marty Boyle Wawasee Hawg Hunters 2.80 3.24 6.04
51 Thompson Ricky Indiana Bass Club 3.41 2.55 5.96
52 Gene Hundt Michiana Bass Anglers 3.55 2.39 5.94
53 Patrick Sweet Cedar Creek Bass Club 4.58 1.34 5.92
54 Jesse Richardson Wawasee Hawg Hunters 4.68 1.21 5.89
55 Mickey Ross Peru Bass Masters 3.98 1.54 5.52
56 Jeff Kaczur Indiana Bass Club 2.72 2.44 5.16
57 Harold Hyde Northern Bass Anglers 3.68 1.36 5.04
58 Kyle Fair Cedar Creek Bass Club 2.35 2.47 4.82
59 Henry Cavasas Michiana Bass Anglers 2.13 2.63 4.76
60 Craig Stanley St Joe Valley Bass Masters 0.00 4.53 4.53
61 Miller Bedford Angola Hawg Hunters 2 0.00 4.48 4.48
62 Tony Enyeart Northern Bass Anglers 1.42 2.96 4.38
63 Joe Denardo Indiana Bass Club 1.64 2.58 4.22
64 Mark Stoddard Northern Bass Anglers 1.26 2.94 4.20
65 Bob Seske Potato Creek Bass Club 2 1.61 2.54 4.15
66 Tony Hubbard Angola Hawg Hunters 1 1.36 2.67 4.03
67 Bryce Amberg St Joe Valley Bass Masters 3.96 0.00 3.96
68 Nate Collins Angola Hawg Hunters 1 0.00 3.89 3.89
68 Tim Antrobus Wawasee Hawg Hunters 2.46 1.34 3.80
69 Joseph Howe Potato Creek Bass Club 2 2.62 1.33 3.95
70 Matthew Wass Angola Hawg Hunters 2 0.00 3.59 3.59
71 Jerry Arnett Peru Bass Masters 3.18 0.00 3.18
72 Don Pierce Wawasee Hawg Hunters 1.90 1.26 3.16
73 Kevin Jones Wawasee Hawg Hunters 1.89 1.06 2.95
74 Walt Herendeen Angola Hawg Hunters 2 0.00 2.89 2.89
74 Nils King Indiana Bass Masters 2.88 0.00 2.88
75 Jeff Gierlowski Potato Creek Bass Club 1 1.71 1.29 3.00
76 Kevin Kwieran Potato Creek Bass Club 2 1.17 1.60 2.77
77 Michael Combs Cedar Creek Bass Club 2.72 0.00 2.72
78 Josh Williams St Joe Valley Bass Masters 0.00 2.70 2.70
79 Calvin Cole Wawasee Hawg Hunters 2.60 0.00 2.60
80 Scott Cary Angola Hawg Hunters 2 1.29 1.24 2.53
81 Chuck Largen Potato Creek Bass Club 1 1.19 1.30 2.49
82 Gene McIntosh St Joe Valley Bass Masters 1.37 1.08 2.45
83 Blake Boyd Angola Hawg Hunters 2 0.00 2.43 2.43
84 David Jaramillo Jr St Joe Valley Bass Masters 2.42 0.00 2.42
85 Nelson Brian Peru Bass Masters 1.76 0.00 1.76
86 Christine Howe Potato Creek Bass Club 0.00 1.49 1.49
87 David Smart Indiana Bass Masters 1.34 0.00 1.34
88 Mike Winkelman Ye Olde Tacklebox Team 0.00 1.30 1.30
89 Mike Goins Potato Creek Bass Club 2 0.00 1.12 1.12
90 Richmond James Indiana Bass Club 0.00 1.06 1.06
91 Matt Garvelink Peru Bass Masters 0.00 0.00 0.00
91 Riley Thompson Indiana Bass Club 0.00 0.00 0.00
1st BIG BASS – DAY 1 Rich Miller 4.72
2nd BIG BASS – DAY 1 Kevin Leigh 4.52
1st BIG BASS – DAY 2 Kris Shipley 3.98
2nd BIG BASS – DAY 2 Koley Gee 3.53
TEAM RESULTS
Place Club Total
1 Michiana Bass Anglers 73.76
2 Northern Bass Anglers 69.42
3 Ye Olde Tacklebox Team 64.63
4 Angola Hawg Hunters #1 64.10
5 Indiana Bass Masters 60.62
6 Potato Creek Bass Club #2 57.09
7 Potato Creek Bass Club #1 53.10
8 Indiana Bass Club 52.17
9 Angola Hawg Hunters #2 46.51
10 St Joe Valley Bass Masters 42.02
11 Wawasee Hawg Hunters 39.73
12 Cedar Creek Bass Club 28.54
13 Peru Bass Mastrers 24.91